Przejdź do treści

Jesteśmy Partnerem Merytorycznym 3. edycji Ogólnopolskiej Konferencji „Badania Kliniczne Wyrobów Medycznych” – Warszawa, 16 kwietnia 2025

Zaproszenie na 3. edycję Ogólnopolskiej Konferencji „Badania Kliniczne Wyrobów Medycznych” – Warszawa, 16 kwietnia 2025

Badania kliniczne wyrobów medycznych stanowią klucz do innowacji i bezpieczeństwa, dlatego MCSC Hospital Leadership Innovation z radością objęło Patronatem Merytorycznym kolejną edycję Ogólnopolskiej Konferencji „Badania Kliniczne Wyrobów Medycznych”.

Trzecia odsłona tej największej w Polsce konferencji poświęconej badaniom klinicznym 
wyrobów medycznych i badaniom działania wyrobów do diagnostyki in vitro odbędzie się w Hotelu Fokus przy ul. Suwak 15.

Agenda

W tym roku organizatorzy zaproponowali 4 bloki tematyczne, podczas których eksperci omówią:

  • przygotowanie wyrobów do badań klinicznych,
  • realizację badań,
  • obowiązki ciążące na producentach po ich zakończeniu,
  • aktualne regulacje i dobre praktyki w branży.

Tematy obejmują zagadnienia takie jak: jakość danych klinicznych, wyroby medyczne oparte o AI, wyroby z aneksu XVI czy procedura skoordynowanej oceny. Nie zabraknie także rozmów na temat klasyfikacji wyrobów.

Agendę wydarzenia znajdziesz TUTAJ.

Prelegenci

W konferencji co roku biorą udział wybitni specjaliści w obszarze badań klinicznych i wyrobów medycznych, a także przedstawiciele organizacji rządowych i pozarządowych, świata nauki i sektora medycznego.

W tym roku jedną z prelegentek będzie Nikoletta Buczek, innovation managerka w Dziale Wdrożeń – Centrum Innowacji i Sztucznej Inteligencji IMiD, która wygłosi wykład pt. „Szpital jako laboratorium innowacji – wyzwania i dobre praktyki w testowaniu nowych technologii medycznych”.  Zachęcamy, by posłuchać jej na żywo!

Wśród prelegentów III Ogólnopolskiej Konferencji „Badania Kliniczne Wyrobów Medycznych” pojawią się m.in.: prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz – kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Łukasz Sosnowski – lider projektu NIL IN, Klaudia Gutowska – rezydentka w Klinice Położnictwa i Ginekologii IMiD czy dr Maciej Kawecki – popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy i autor kanału technologicznego This is IT.

Plansza informująca o udziale Nikoletty Buczek w konferencji.
Plansza informująca o udziale Nikoletty Buczek (IMiD) w konferencji.

Organizatorzy

Organizatorami 3. edycji BKWM są Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce oraz kancelaria prawna Fairfield.

Stowarzyszenie zrzesza ok. 1000 członków, głównie pracowników firm farmaceutycznych i CRO, lekarzy-badaczy, farmaceutów i prawników. Fairfield jest natomiast kancelarią specjalizującą się w obsłudze podmiotów ochrony zdrowia w Polsce.

Więcej na temat konferencji: https://bkwm.pl/

Bilety: https://app.evenea.pl/event/iii-edycja-bkwm/

Więcej informacji już wkrótce.