Zespół
dr n. med. Tomasz Maciejewski
Dyrektor Naczelny IMiD
Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka. Zawodowo: ginekolog, położnik, perinatolog. Absolwent studiów podyplomowych SGH na Wydziale Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia oraz studiów MBA w medycynie.
Autor wielu publikacji naukowych, książek oraz artykułów z dziedziny położnictwa i ginekologii. Brał udział w licznych programach badawczych i badawczo-rozwojowych. Od 2007 r. jest zaangażowany w działalność dydaktyczną Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, m. in. jako kierownik naukowy kursów niezbędnych do specjalizacji w dziedzinie perinatologii. Jest także biegłym sądowym w sprawach dotyczących opieki nad kobietą ciężarną.
Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia, Rządowej Rady Ludnościowej, elektor Rady Głównej Instytutów Badawczych i członek Rady Ekspertów Rzecznika Praw Pacjenta oraz działającego przy Radzie zespołu ds. zarządzania szpitalami. Jako członek zespołu ekspertów PARPA brał udział w opracowaniu rekomendacji dot. FAS (opublikowane w 2020 r.), obecnie członek Zespołu Ekspertów Regionalnych Projektu Badawczego FAR SEAS w KCPU. Zasiada w Radzie Społeczno-Biznesowej Akademii Finansów i Biznesu Vistula, wchodzącej w skład Grupy Uczelni Vistula.
Działając na rzecz pacjentów i ich bezpieczeństwa jest również jednym z członków Zespołu ds. Świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych powołanego przez Rzecznika Praw Pacjenta. Od czerwca 2022 pełni też funkcję członka Rady Eksperckiej projektu „Zdrowe Życie”. Zaangażowany w wykorzystywanie nowatorskich metod w leczeniu i opiece nad pacjentem. Lider grupy roboczej ds. innowacji w szpitalnictwie przy NIL IN – Sieci Lekarzy Innowatorów.
Radosław Nowak
Pełnomocnik Dyrektora ds. IT
Jest specjalistą w zakresie strategii IT i zarządzania projektami. Od lat pełni kluczowe role w Instytucie Matki i Dziecka, wprowadzając liczne projekty technologiczne i informatyczne. Jego praca koncentruje się na integracji zaawansowanych technologii w sektorze opieki zdrowotnej, poprawie infrastruktury informatycznej oraz implementacji zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.
Jest Pełnomocnikiem Dyrektora ds. IT i cyberbezpieczeństwa, kieruje także Działem Informatyki oraz Działem ds. Sztucznej Inteligencji i Innowacji Technologii Medycznych.
Absolwent studiów na kierunkach informatyka oraz zarządzanie i marketing. Ukończył także studia podyplomowe: AI i innowacje w zdrowiu , Zarządzanie cyberbezpieczeństwem, Cyberbezpieczeństwo i informatyka śledcza oraz Zarządzanie w podmiotach leczniczych w dobie przekształceń własnościowych. Posiada tytuł MBA.
Małgorzata Maj
Project Manager
Dział ds. Sztucznej Inteligencji i Innowacji Technologii Medycznych
Project manager i koordynatorka konkursu, skupia się na efektywnym kierowaniu projektami, które łączą zaawansowane technologie z dziedziną medyczną w środowisku szpitalnym, we współpracy z lekarzami, naukowcami i innowacyjnymi firmami. Jednocześnie lekarz w trakcie stażu podyplomowego, w ramach którego zdobywa praktyczne doświadczenie, co umożliwia jej pełne zrozumienie kompleksowych aspektów opieki zdrowotnej.
Absolwentka medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej z największych kancelarii w Warszawie zajmujących się branżą Life Sciences. W swojej praktyce zawodowej stara się łączyć wiedzę i doświadczenie prawnicze z medycznym.
Współautorka publikacji i raportów z zakresu innowacji medycznych, sztucznej inteligencji i telemedycyny, takich jak Biała Księga AI w zdrowiu czy Raport regulacyjny: Jak wykorzystać potencjał telemedycyny w diabetologii
Nikoletta Buczek
Innovation Project Manager
Dział ds. Sztucznej Inteligencji i Innowacji Technologii Medycznych
Certyfikowana Manager Innowacji z kilkuletnim doświadczeniem we wdrażaniu innowacji biomedycznych w środowisku szpitalnym i uniwersyteckim. Prowadziła badania naukowe nad opracowaniem i testowaniem innowacyjnych terapii onkologicznych. Co-founder nagradzanego startup’u z branży MedTech – NABIO Medical Technologies.
Z wykształcenia fizyk medyczny specjalizujący się w radioterapii, biotechnologii oraz deep-tech. Współautorka posterów naukowych, artykułów i podcastów dotyczących medycznych aplikacji druku 3D. Od kilku lat związana z audytowaniem polskich firm pod kątem innowacyjności.
Wyróżniona w plebiscycie „Polka XXI Wieku” w kategorii „Innowacje i nowe technologie” oraz zestawieniu „30 przed 30” magazynu Forbes Polska.
Ewelina Tоmaszczyk
Project Manager
Dział ds. Sztucznej Inteligencji i Innowacji Technologii Medycznych
Project Managerka z zamiłowaniem do ekonomii i innowacji, w szczególności do procesów tworzenia nowych technologii i ich wpływu na Świat. Z wykształcenia i doświadczenia ekspertka w dziedzinie finansów przedsiębiorstwa z sektora prywatnego.
Posiada bogate doświadczenie w analizie finansowej przedsiębiorstw i finansowaniu działalności gospodarczej. Przez lata była związana z rynkiem technologicznym, wprowadzając pionierskie usługi w branży finansowej i consultingu. Ostatnie sześć lat spędziła na rozwijaniu startupów, koncentrując się na pozycjonowaniu firm na rynku, identyfikowaniu docelowych grup odbiorców oraz kształtowaniu produktu. Jej zainteresowania obejmują przedsiębiorczość oraz wycenę przedsiębiorstw, a dzięki pasji i doświadczeniu doradza firmom pomagając firmom w analizie rynku, opracowywaniu strategii finansowania działalności oraz tworzeniu innowacyjnych produktów.
Monika Dobrzeniecka
Główna specjalistka ds.komunikacji i marketingu
Dział ds. Sztucznej Inteligencji i Innowacji Technologii Medycznych
Dużą wagę przykłada do budowania pozytywnych relacji. Promuje używanie prostego języka.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w instytucjach takich jak Ministerstwo Cyfryzacji czy Instytut Pamięci Narodowej. Ukończyła historię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i studia podyplomowe z Public relations w Szkole Głównej Handlowej.